Jak się zmotywować do wyprawy z otyłościąDodatkowe kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny pogarsza się. Ogarnia nas smutek, odrętwienie i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi. 

Dopada nas strach przed tym co powiedzą o nas obcy. Warto więc odchudzić się. Pierwszym czynem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna bielizna, nowe buty, wyjazd w ulubione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, pochwała znajomych czy podziw w oczach innych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia celu nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie w momencie gdy zdobędziesz idealną wagę. To pomoże Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do kina, wizyta u fryzjera, spinkę .

5. Znajdź kolegę, z którym będziesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej schudnie pięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.