Jak udekorować ścianę nad schodamiUdekorowanie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię przeglądanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie najnowszych gazet.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej znaczące elementy wystroju wnętrza. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ każdy z lokatorów będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby eksponować pamiątkowe fotografie.

Niespotykanym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami jest wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na francuską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday greetings