Jak urządzić zabawę urodzinową dla kilkulatka?Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej kreskówki lub filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 18

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się tylko do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.