Koszta związane ze ślubem i weselemCałościowe przygotowania ślubu i wesela to sporo pracy. Trzeba ją rozpocząć nawet na kilkanaście miesięcy przed tym wspaniałym dniem. Jeśli zaczniemy je znaczniepóźniej, ryzyko, że nie zdążymy ze wszystkim, jest bardzo spore. Żeby jednak doskonale przygotować wszystko, co jest związane z tym dniem, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Co będzie kosztować najwięcej?

Wynajęcie sali na wesele.

To oczywiście największy koszt. Musimy się z tym liczyć i decydować się na doskonałą salę, w której będziemy się bawić, albo zdecydować się na tańszą, nie zawsze jednak idealną.

Menu.

Koszty menu weselnego z reguły są zależne od ilości gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy decydowaniu o menu, należy niestety dopytać, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa weselnego obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za niektóre dania z menu, ciasto, czy dobre alkohole, trzeba płacić dodatkowo.

Fotograf ślubny.

Fotograf na ślub i filmowiec, to wydawać by się mogło bardzo małe wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam profesjonalny fotograf.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc złotych, nierzadko przekraczają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu z wesela najczęściej jest trochę niższy, jednak często również jest to suma rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali na wesele i samochodu.

To oczywiście również niewielkie koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy musimy płacić naprawdę niemało. Rozważając udekorowanie sali weselnej i samochodu, dopytajmy osoby, które je dla nas wykonają, jak wysokie będą wydatki na dekoracje.

Wesele to niemałe wydatki.

Uroczystość weselna to niesamowite koszty które potrafią negatywnie zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach można nieco oszczędzić, jeżeli jednak oczekujemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować idealnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma na to szans.